خدمات آوب در زمینه ی وب به شرح زیر است:

ثبت دامنه و میزبانی وب

چنانچه می خواهید برای موسسه خود سایت ایجاد نمایید اولین قدم ثبت یک نام برای سایت می باشد، به این نام که به صورت انحصاری ثبت می گردد دامنه یا Domain می گویند. هر نام از دو قسمت تشکیل شده است که با نقطه از یکدیگر جدا می شوند قسمت اول که قسمت اصلی نام بوده و می تواند نام موسسه یا نام محصول و یا هر نام دلخواه دیگر( به شرط آنکه قبلا توسط شخص دیگری ثبت نشده باشد) باشد و قسمت دوم که شناسه نام یا پسوند می باشد و با توجه به نوع سایت می توان آنرا انتخاب نمود.

نکاتی در ارتباط با ثبت دامنه ها در آوب:
✍ دامنه های با پسوند ir. به مدت ۵ سال ۱۴,۳۰۰ تومان می باشد.
✍ برای ثبت دامین های غیر از ir. برای سال های بیشتر از ۱ سال تخفیفی وجود ندارد.
✍ هزینه انتقال دامنه ir( تغییر مالک) معادل ۶۰۰۰ تومان می باشد.
✍ طول نام دامنه ir باید حداقل ۳ حرف( کاراکتر) باشد.
✍ کاراکترهای مجاز در نام دامین عبارتند از حروف( a تا z)، اعداد( ۰ تا ۹)، خط تیره( -).
✍ حروف کوچک و بزرگ در نام دامنه تفاوتی نمی کند.
✍ استفاده از خط تیره( –) برای شروع یا خاتمه نام دامین مجاز نمی باشد.

انتخاب شرکت ثبت کننده دامنه:
انتخاب شرکت ثبت کننده دامین بسیار مهم است. زیرا مهم ترین اعتبار وب سایت، دامین آن است. زیرا با در دست نداشتن دامین خود و یا سپردن آن به افراد نامعتبر، ممکن است در آینده مشکلات بسیار زیادی را برای شما از نظر مالکیت تمام آن، به بار آورد.

ثبت دامنه های غیر ir:
آوب در ارائه سرویس ثبت دامنه، از معتبر ترین منابع جهانی استفاده می نماید و تمامی حقوق مالکیت یک دامین را برای مالک آن محفوظ نگاه می دارد. ثبت دامنه های غیر ir به صورت لحظه ای انجام می شود و مدت زمان ثبت آنها تا فعال شدن بسیار کوتاه( حتی در حد چند دقیقه) صورت می گیرد. برای این دسته از دامنه ها، پنل اختصاصی مدیریت دامنه با امکانات بسیار فراوان و حرفه ای در اختیار کاربر قرار می گیرد و کاربر به صورت کاملا مستقل می تواند بر روی دامنه خود کنترل و نظارت داشته باشد. جزئیات این پنل پس از ثبت دامنه در اختیار کاربر قرار می گیرد. ثبت دامنه های غیر ir توسط شرکت ResellerClub که خود مجموعه ای از شرکت معتبر Directi می باشد و از بهترین مراکز ثبت دامنه در جهان انجام می گیرد.

ثبت دامنه ir:
ثبت دامین های ir توسط مرکز ثبت دامین های ir کشور( پژوهشکده دانشهای بنیادین/ فیزیک نظری) به صورت انحصاری صورت می گیرد. آوب جهت تسریع در عملیات ثبت دامنه، دامنه های ir را در پنل مخصوص خود در این مرکز ثبت می نماید. جهت ثبت آنلاین دامنه ir، نیاز به تایید نام دامنه توسط مرکز ثبت دامنه های ir کشور می باشد. لذا در برخی موارد ممکن است دامنه مورد نظر شما جهت ثبت مورد تأیید قرار نگیرد. در این صورت نیاز به این است که شما یک حساب کاربری بر روی وب سایت www.nic.ir ایجاد نمائید و درخواست ثبت دامنه خود را از آن طریق ارسال نمائید و پرداخت هزینه ثبت دامنه توسط ما انجام گیرد. تأیید دامنه های درخواستی ir. توسط مرکز ثبت دامنه های ایران معمولا ۱ روز کاری به طول می انجامد.
برخی از پسوند های دامین ها مانند ae. نیز توسط مرکز ثبت کننده انحصاری آنها در داخل کشور مورد نظر انجام می پذیرد.

مخفی سازی اطلاعات مالک دامنه به صورت رایگان( Domain Privacy Protect) :
در صورتی که شما مایل باشید، می توانید اطلاعات شخصی خود را در صفحه مشخصات دامین مخفی سازید، که امکان این کار نیز از داخل پنل دامین قابل اعمال می باشد( برای دامین های غیر از ir).

همکاری با مالک دامنه جهت انتقال:
متاسفانه برخی از همکاران ما، با در دست داشتن دامنه مشتری خود، سوء استفاده هایی در این امانت داری می نمایند که از آن جمله، عدم همکاری در انتقال دامنه و یا تغییر مالکیت! و غیره را می توان اشاره کرد. آوب در هر زمانی که مشترک مایل باشد، آماده همکاری در رابطه با ثبت دامین، انتقال دامین( به پورتال مشترکین فناوری اطلاعات آوب و از پورتال مشترکین فناوری اطلاعات آوب) و تغییر DNS دامنه می باشد.

مزایای استفاده از سرویس های ثبت دامنه و ثبت سایت توسط آوب به شرح زیر می باشد:
۱. تضمین مالکیت کامل برای صاحب دامین
۲. حفظ تمامی اعتبارات برای مالک دامین پس از تاریخ انقضای دامین در زمان های تمدید دامین( Renew)
۳. ثبت سریع دامنه( ثبت سایت)
۴. امکان انتقال دامنه( Transfer) از محل دیگر( ثبت کننده دیگر) به آوب و افزودن یک سال به تاریخ انقضای فعلی دامین با هزینه ثبت یک سال
۵. امکان قفل کردن دامین جهت امنیت بیشتر
۶. امکان تغییر مشخصات ثبت کننده دامین
۷. امکان حفاظت از حریم مشترک( عدم نمایش مشخصات مالک دامین)
۸. ارائه پنل کنترل برای دامین
۹. امکان ویرایش مشخصات DNS دامنه( Domain Name Service)
۱۰. امکان تخصیص DNS بر روی دامین( Domain Child Name Service)
۱۱. اصلاح رمز دامین( Domain Secret – Authorization Code)
۱۲. امکان پارک کردن دامین و صفحه موقت( Domain Parking)
۱۳. همکاری رایگان در انتقال دامین به محلی دیگر غیر از آوب در صورت تقاضای مشترک
۱۴. پنل مخصوص مشتریان جهت مرور سرویس ها، دامنه ها و اعلام زمان تمدید به صورت هوشمند
۱۵. قیمت مناسب برای ثبت دامین
۱۶. ثبت و پرداخت آنلاین دامنه

✍ مشتریان عزیز توجه داشته باشید که به دلیل نوسانات قیمت ارز، هزینه ثبت دامنه نیز متناسب با آن متغیر می باشد.

بهینه سازی سایت

بهینه سازی برای موتورهای جستجوگر( سئو) چیست؟

به مجموعه فعالیتهای تخصصی که بر روی وب سایت شما صورت می گیرد تا وب سایت شما در نتایج جستجو در رتبه های بالا قرار گیرد را بهینه سازی وب سایت یا به اصطلاح سئو( SEO) می گویند که نتیجه آن افزایش رنکینگ و افزایش بینندگان پایگاه اینترنتی شما خواهد بود.

افزایش رتبه سایت در گوگل = افزایش بینندگان موثر سایت

آیا می خواهید سایت شما در صفحه اول و بالاترین رتبه های نتایج گوگل ظاهر شود؟
برای درک هرچه بهتر اینکه سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر چه اهمیتی دارد شما را دعوت به خواندن این مثال می کنیم: هنگامی که فردی برای کسب اطلاعات بیشتر و یا سفارش خدمات و یا کالایی که شما نیز ارائه دهنده ی آن هستید از طریق موتورهای جستجوگر مانند گوگل به جستجو می پردازد در صورتی که سایت شما از نظر سئو در رتبه ی پایینی قرار داشته باشد موتور جستجوگر سایت شما را در صفحات ابتدایی به فرد نمایش نخواهد داد. اکثر افراد فقط صفحات ابتدایی را مشاهده می کنند و در نتیجه اگر سایت شما سئوی مناسبی نداشته باشد خریداران زیادی را از دست خواهید داد و رقبای شما از شما پیشی می گیرند.

ارزش رتبه همانند ارزش خانه است. خانه‌های بالای شهر گران‌اند و رتبه‌های صفحه اول گوگل و دیگر موتورهای جستجوگر با‏ ارزش‏. اگر برای خرید خانه در بالای شهر وقت می‌گذارید و هزینه می‌کنید؛ برای گرفتن رتبه بالا در گوگل و دیگر موتورهای جستجوگر نیز باید وقت بگذارید و هزینه کنید.

آیا می دانید ۸۵ درصد بازدیدکنندگان واقعی یک وب سایت را موتورهای جستجو باعث می شوند؟
بیش از ۸۵ درصد از بازدید کنندگان یک وب سایت در اینترنت توسط موتورهای جستجوگر با خدمات و برند آن وب سایت آشنا می گردند. در نتیجه بهینه سازی برای موتورهای جستجوگر اهمیت زیادی دارد. اینترنت مکان مناسب برای گسترش و معرفی خدمات و محصولات شماست.

گاها دیده شده شرکت ها، کارخانه ها و … هزینه های کلانی برای طراحی وب سایت خود انجام میدهند اما با گذشت یکسال بازخوردی که انتظار داشتند را کسب نمی کنند. یکی از مهم ترین دلایل آن، نوع طراحی وب سایت است. متاسفانه اکثر طراحان وب داخل ایران با اصول طراحی و بهینه سازی وب آشنایی کاملی ندارند و همین باعث افت بازدهی سایت مشتری آن ها می گردد. نوع طراحی، بهینه سازی( سئو)، مخاطب شناسی، رنگ شناسی، و طراحی کاربر پسند بودن یک وب سایت در بازدهی آن وب سایت تاثیر چشمگیری دارد.

گروه فناوری اطلاعات آوب به پشتوانه ی تجربیات چندین ساله ی یکا یک نیروهای حرفه ای و کارآزموده ی خود در زمینه ی طراحی و بهینه سازی وب سایت توانسته است پس از گذشت چندین سال تجربه، در بین رقبای خود در این امر جزء بهترین ها باشد.
چه می‌خواهید؟
بیننده بیشتر؟
خریدار بیشتر؟
لذت پشت سر گذاشتن رقبا؟
القای اینکه در حرفه خود سرآمد اید؟

گروه فناوری اطلاعات آوب با استخدام افراد با سابقه و متخصص در این زمینه و با دارا بودن تجربه کافی و موفق در انجام پروژه های داخلی و خارجی به شما تضمین می دهد که در مدت زمانی کوتاه وب سایت شما را به نحو احسن در موتور های جستجو بهینه کرده و در نتیجه منجر به تحولی در تجارت شما خواهد شد.

طراحی سایت

طراحی وب سایت فراتر از طراحی تنها یک قالب گرافیکی زیبا و چشم نواز است. سایتها باید در عین سادگی و زیبایی، کارایی داشته باشند و با مد نظر قرار دادن ذائقه و نیاز مخاطب به سازماندهی و ارایه اطلاعات بپردازند. هر کسب و کاری بسته به میزان رونق و نوع بازارش به خدمات خاصی در وب نیاز دارد. تنها تجربه و توانایی مجری است که می تواند نیاز مشتری را تشخیص دهد و خدمات خاص وی را شناسایی و ارایه دهد. زیبایی و کارایی وب سایت با دانایی و توانایی طراح سایت رابطه ای مستقیم دارد.

گروه فناوری اطلاعات آوب با رویکردی نوین در حرفه ی طراحی وب سایت، گروهی از بهترین طراحان و آنالیزگران ایرانی را گرد هم آورده تا تخصصی ترین گروه طراحی وب سایت را در ایران تشکیل دهد.

طراحی سایت یکی از مواردی است که اگر تخصصی اجرا نشود نمی توان انتظار داشت سایت در مراحل بعدی با موفقیت به فعالیت خود ادامه دهد و بازدهی و جذب مخاطب خاص بالایی داشته باشد از این رو رقابت بین سایت های مختلف روز به روز بیشترمی شود و خدمات و امکاناتی که ارائه می دهند هر روز متنوع تر و کاملتر می گردد. در این میان تنها وب سایت هایی قادر خواهند بود در مسیر خود موفق باشند که به عنوان یک سایت حرفه ای طراحی و مدیریت گردند. روند طراحی سایت در آوب برای هر مشتری منحصربفرد است و بر مبنای فعالیت و نیازهای وی برنامه ریزی می گردد. این روند در هر دو بخش سیستم مدیریت سایت و زیبایی ظاهری( تمپلیت گرافیک) کاملا انعطاف پذیر می باشد.

خصوصیات و مراحل طراحی یک وب سایت حرفه ای به صورت کلی از این قرار است:
✍ آنالیز و تحلیل نیازها و نوع فعالیت مشتری
✍ آنالیز مخاطبان و رقبای تجاری
✍ انتخاب رنگ سایت با استفاده از اصول روانشناسی و تاثیر رنگ بر مخاطب
✍ طراحی سایت یکتا متناسب با نیاز مشتری و مخاطبان وی
✍ طراحی گرافیک با استفاده از جلوه های گرافیکی جذاب بر پایه علم رنگ شناسی، مخاطب شناسی و کاربرپسند
✍ طراحی رابط کاربری( User interface design)
✍ طراحی سایت منطبق با استانداردهای روز دنیا
✍ رعایت اصول سئو( بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو)
✍ طراحی سایت بصورت شیوا با تکنولوژی های روز دنیا
✍ طراحی زنده وب سایت
✍ قابلیت بارگذاری سریع وب سایت
✍ مانور بر روی نام شرکت و برند سازی
✍ تولید محتوای جذاب برای صفحات سایت
✍ و…

گروه طراحی وب سایت آوب یکی از موفق ترین شرکت ها در طراحی سایت حرفه ای و بهینه سازی سایت این امکان را به کارفرمایان خود می دهد تا ضمن داشتن کلیه امکانات و مزایایی که در بالا نام برده شد، به یکی از موفق ترین وب سایت ها در زمینه جذب کاربران اینترنتی تبدیل گردند. طراحی سایت و بهینه سازی سایت که توسط گروه طراحی سایت آوب صورت می پذیرد، منجر به نمایش سایت در رتبه های بالای نتایج موتورهای جستجوگری مانند گوگل می گردد و به این ترتیب به راحتی در دسترس کاربران اینترنتی خواهد بود.